BEYİN DALGALARI ANALİZ TEKNOLOJİSİ

BEYİN DALGALARI ANALİZ TEKNOLOJİSİ

Brainwave Science LLC, dünya çapında Milli Güvenlik, Terörle Mücadele, Sınır Güvenliği, İnsan ve Uyuşturucu Kaçakçılığı ve Göç Kontrolü gibi zorlu konulardaki uygulamalarda ilgili devlet otoritelerinin ve kanun güçlerinin kullanımına vermek üzere bilimsel bir uygulama olan Brain Fingerprinting Teknolojisini sunmaktadır.

Bu konuda yetkin bilim adamları, uzmanlar ve teknik personelin ortak sinerji ve katkılarıyla Brainwave Science LLC, muhtemel felaketleri meydana gelmeden önlemek ve gerçeğin ortaya çıkartılarak adaletin tecellisini sağlamak gibi en temel bir ihtiyacı karşılamak üzere patentli ürünü Brainfingerprinting teknolojisini geliştirdi.  Brainwave Science LLC; çalışmalarını, sorgulama süreçlerinde insanların acı ve eziyet çekmesini ortadan kaldırarak arzu edilen bilgilere en kısa şekilde ulaşacak şekilde bir çözümü hizmete sunmak ana gayesiyle sürdürmüştür. Kanun güçlerinin de özellikle olayların araştırma ve sorgulama safhalarında TERÖRLE MÜCADELE, KARŞI İSTİHBARAT ve KANUNUN UYGULANMASI alanlarında karşılaştıkları boşluk ve zorlukları yenilikçi bir yaklaşımla ortadan kaldırmayı hedeflemiştir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde halihazırda kullanılan polygraph (yalan testleri) teknolojisinin yerini alma yolunda hızla ilerleyen ve yaygınlaşmakta olan teknolojinin ülkemizde de ilgili kamu güçleri ve otoritelerin kullanımına sunulmasına yönelik değerlendirmemiz doğrultusunda ürünün  geliştiricisi ve sahibi  Brainwave Science LLC ile Altay Yazılım Savunma  ve Endüstriyel Ticaret ve Sanayii A.Ş arasında bir iş ortaklığı anlaşması yapılarak şirket ve ürün temsilciliği şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

 Brain Fingerprinting Teknolojisi:

Brain Fingerprinting, beyin dalgalarının tam olarak ölçümü yoluyla insan beyninde aranan bir bilginin saklanıp saklanmadığını bilimsel olarak ortaya çıkaran bir teknolojidir.

Bir şüphelinin sorgulama esnasında yalan söylediğinde duygusal baskı (stress) belirtileri göstereceği teorisine dayanan Klasik Yalan Dedektörlerinin aksine BrainFingerprinting sadece beyinde bir suça (olguya) ilişkin bilginin var olup olmadığını tespit eder.

Sistem bir diz bilgisayarı ve özel kablosuz kulaklıkla tamamıyla otomatize edilmiş olup elde edilen çıktı (bilgi) % 99.9 doğruluk değerine sahiptir.