KOMUTA KONTROL ÇÖZÜMLERİ

KOMUTA KONTROL ÇÖZÜMLERİ

ALTAY, muharebe sahasında en önemli faaliyetin komuta kontrol olduğunun  bilinci ile durum farkındalığı, müşterek planlama, hızlı ve hassas karar verebilme yönünde ilave etken olan   aşağıda belirtilen sistemleri de desteklemektedir.  

ÜS VE LİMAN GÖZETLEME SİSTEMİ

Altay Üs ve Liman Savunması, liman ve kuvvet koruması konularında teknik ekspertize sahip olup; proje hazırlanması, yerli ve yabancı işbirliği oluşturma konularında tecrübe sahibidir. Suüstü ve Sualtı Gözetleme Sistemleri’nin  kullanıcı ihtiyaçlarına göre belirlenmiş Bilgi Teknolojilerinin geliştirilmesi de yapılmaktadır.

MSI-90U DENİZALTI SAVAŞ YÖNETİM SİSTEMİ

Altay; Denizaltı Savaş Yönetim Sistemi MSI-90U ürününde Kongsberg firması ile işbirliği içindedir. Bu konuda yerli  işbirliği oluşturarak yeni gemi inşa ve modernizasyon projelerine destek vermeye hazırdır. Ayrıca  Denizaltı Savaş Yönetim Sistemi’ne ait  kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verecek Bilgi Teknolojilerinin geliştirilmesi de yapılmaktadır.

SAHİL GÖZETLEME RADAR SİSTEMİ

Altay; Kongsberg  Norcontro lIT firması ile işbirliği içindedir. Kongsberg  Norcontro lIT dünyanın önde gelen Sahil Gözetleme Sistemleri ve VTS-Gemi Trafik Hizmetleri, VTMIS-Gemi Trafik Yönetim Bilgi Sistemi , Liman Kontrol ve Yönetim Sistemleri üreticisidir. Halen; bir NATO sistemi olan Norveç Sahil Radar Füzyon ve Sergileme Sistemi – CRIADS’ın ve  İngiltere ve Singapur gibi gemi trafiğinin yoğun olduğu ülkelerde VTS sistemlerini kuran firmadır. 

L-3 IEC  (VIDEOSCOUT)

Altay; L-3 Interstate Electronics Corporation (L-3 IEC) firması ile işbirliği içindedir. L-3 IEC, taktik muharebe sahası veya hedef bölgende harekat icra eden sabit ve döner kanatlı hava platformları, İnsansız Hava Araçları ,Kara Platformları ve Sabit görüntü ve Video alma sistemlerinden aktarılan gerçek zamanlı video ve görüntülerin harekat amaçlarına uygun olarak izlenmesi, analiz edilmesi,istihbarat amaçlı değerlendirilmesi gibi fonksiyonalitelerin yerine getirilmesine ve kıymetlendirilen video ve görüntülerin her seviyedeki komuta kontrol merkezlerine  ve taktik muharebe sahasında operasyonel durumda bulunan tek er seviyesine kadar gönderilmesini ve iletilmesini sağlayan ve böylelikle karar vericilere ve fiilen harekat bölgesinde bulunan  birlik ve personele işlenmiş, gerçek zamanlı veri aktarıma olanak veren Videoscout sisteminin üretimini yapmaktadır.